Contact | Position |
---|---|
David Benson | Principal |
Alexandra Ham | Assistant Principal |
Kyle Addington | Assistant Principal |
Chad Walker | Assistant Principal/Athletic/Activities Director |
Roselle Alcalan | Registrar |
Jason Aldridge | ELD Instructor |
Jeannie Arispe | Special Education Paraprofessional |
Jacob Aychman | Choir/Theatre |
John Balderson | Band Director |
Ezzie Bejarano | Athletic Secretary |
Jennifer Boresen | ACE/Work Based Learning/Interact Club |
Alycia Bott | Math |
Jeri Bowman | Special Education |
Robert Brinker | Social Studies |
Lindsey Brown | PE/Health |
Karen Buntinas | ELA |
James Campion | Counselor (RHS) |
Cammie Cline | RHS Counselor (Last Names H-Pe) |
Chase Cline | Social Studies |
Krista Davison | PE/Health |
Judson Doyle | Science |
Ashley Drake | Counselor (Last Names Pf-Z) |
Daniel Dumpert | Coding/Computer Science/Cybersecurity |
Heather Farquhar | District online Program Facilitator |
Estrella Gallegos | Counselor (Last Names A-G) |
Leticia Garcia | Spanish/LULAC |
Brooke Gibbs | Nurse |
Cam Gibson | Math |
Deborah Gottner-Grant | Language Arts/Rough Writers |
Cynthia Griffith | SPED SSN Teacher |
Christine Guttner | German/German Club |
Amy Harris | Math |
Paul Herman | Social Studies |
Brenda Hishinuma | Secretary |
Shannon Hookom | Special Education |
Brent Hopkins | Vocational Agriculture/Industrial Arts/FFA |
Kellie Huggins | Science |
Anna Johnson | ELA |
Daniel Joiner | Business |
Marie Keehn | Social Studies |
Thomas Krank | Math |
Paul Kratz | Science |
Jodie Kraus | Nurse's Aide |
Link Lanter | Science |
Candice Loya | Math |
Gary Luster | Construction |
Augstine Maes | Digital media and communications/Yearbook |
Jeanne Martin | Secretary |
Jerry Martin | Art |
Janell Martinez | SPED Para |
Michelle Mauch | Credit Recovery/Student Council |
Brandon Montoya | Physical Education |
Ann Murrin | Counselor |
Rebekah Nettesheim | Spanish |
Bridget North | Spanish |
Cheryl Olson | Math |
Hannah Ortega | Business Secretary |
Sabrina Peterson | Business / FBLA Sponsor |
Gary Rasmussen | English |
Daniel Rutkowski | English |
Colby Schultz | Science/National Honor Society |
Kayla Sommers | Science/Fellowship of Christian Athletes (FCA) |
Jessica Sunderland | Social Studies |
Renee Sweeney | English |
Suzann Swoboda | Special Education |
Luke Thomas | Social Studies |
Kristi Thompson | CFS |
Robert Thompson | Math |
Amber Timme | Social Studies/ Gifted & Talented Coach |
Emma Vierheller | Math |
Noah Walsh | Coding/Engineering |
Jeffrey Walz | English |
Lane Wasinger | Physical Education |
Alison Wilcox | Art |
Stephanie Wilcox | Science |
Jazmine Zuniga | Agriculture |